Топ-11 Найпопулярніших It-спеціальностей У 2023 Році Яку Вибрати?

Перші виконують всю роботу вручну, а другі використовують інструменти автоматизації, у тому числі мови програмування (наприклад Java, Python), що підвищує цінність такого співробітника, і, відповідно, його зарплату. Конкуренція за місце тестувальника в українських реаліях надзвичайно висока, тому для отримання першого job-оферу потрібно буде докласти багато зусиль. Українське ІТ демонструє чудові міцність та адаптивність навіть в умовах повномасштабної війни. Так, багатьом айтішникам довелося здійснити вимушене переселення в інші регіони країни, ба навіть інші держави, аби знаходитися у відносній безпеці.

Ще один відчутний плюс – можливість працювати в будь-якій точці світу, не виходячи з дому. Розробникам буде достатньо рівня Intermediate, аби читати технічну документацію без зайвих проблем. Python, Java та C# – дуже затребувані серед роботодавців та популярні серед розробників мови програмування, які вирізняються широким спектром застосування, зрозумілістю синтаксису, відносною простотою.

Тобто ти переходиш на військовий формат у своїй спеціальності. І ми мусимо готувати людей, що їм доведеться обороняти свій дім, сім’ю, і давати їм інструмент, щоб вони з меншими сумнівами заходили в бойові підрозділи”, – зазначила військова. Люди традиційних професій – бухгалтери, юристи – повинні добре розуміти специфіку IT, а саме – що співробітники тут працюють як приватні підприємці. Важливо також володіти міжнародними стандартами бухгалтерії і права, тому що клієнти IT-компаній в основному знаходяться за кордоном. Та й самі компанії часто мають додаткові представництва за межами України.

Database Administrator Або Адміністратор Баз Даних

“Кудрява” служить у НГУ з 2013 року, брала участь в обороні Рубіжного, Сєвєродонецька, Лисичанська, воювала на Бахмутському напрямку, має досвід командира групи та заступниці командира мінометної батареї. “Єдина “плюшка” (рекрутингу — ред.) для людей – не потрапити піхотинцем до окопу. Якщо ти айтішник, то ти потрапиш для виконання таких https://deveducation.com/ завдань. Інформаційні технології потребують надійних спеціалістів, адже за ними – майбутній технічний прогрес. Тож охочим до вивчення математики та освоєння комп’ютерних програм доцільно не упустити такий шанс. У 2024 році мінімальний поріг прохідних балів для участі у конкурсному відборі – це 10% від максимальної кількості балів.

it академія

Тут важливо володіти мовою запитів SQL, однією із СУБД (PostgreSQL, наприклад), а також різними технологіями та прийомами системного адміністрування. При цьому напрацюваннями фахівців цієї сфери користується майже кожна людина — це не лише смартфони та планшети, а й фітнес-браслети, смарт годинники, електронні книги, складові інтернету речей та інші гаджети. Мобільна розробка є відносно молодою, оскільки зародилося трохи більше двох десятків років тому. За цей час вона зазнала багатьох змін і сьогодні очолює одну з головних позицій в ІТ.

Наприклад, для спеціальності «Інженерія програмного забезпечення» у ЛНУ ім. Франка мінімальний прохідний з математики – 140 балів, у КНУ ім. Шевченка потрібно набрати мінімум one hundred fifty балів, а з інших предметів – не менше 124. Проте, ознайомившись з умовами розрахунку конкурсного балу, ви можете помітити, що найвищий коефіцієнт у кожному навчальному закладі відноситься саме до математики.

Таким чином, ви зможете опанувати IT-професію, не виходячи з дому. З усіма спеціальностями можна детально ознайомитись, перейшовши на сторінку спеціальностей ITVDN. Даний фахівець повинен мати чудове аналітичне мислення, володіти математичним апаратом (включаючи мат. статистику та мат. моделювання), знати програмування (Python, R) та бази даних (як реляційні, так і нереляційні).

Вони потрапляють у кожен ТОП-10 різноманітних мовних опитувань вже протягом багатьох років; їхня перспективність та актуальність обіцяє утримуватися ще довгий час. Особливою популярністю користується Python, оскільки його синтаксис максимально простий та лаконічний. За даними аналітиків з Opendatabot, сфера IT стала єдиним в Україні бізнес-напрямком, який показав зростання у 2022 році – за період січень-травень на цілих 27%. Це можна пояснити тим, що айтішники не прив’язані до конкретного місця роботи і цілком здатні виконувати завдання навіть за умов, коли вони були змушені тимчасово залишити свою країну, а більшість інших бізнесів стоїть на паузі.

Найбільш Затребуваних It-спеціальностей У 2023 Році

До них відносяться програми для автомобілів, плат, контролерів або систем «розумний дім». Незважаючи на всі ці переваги, пропозиція ринку праці не відповідає попиту з боку роботодавців. Дуже не вистачає кваліфікованих розробників, дизайнерів, спеціалістів з інформаційної безпеки. Наразі представники цифрових спеціальностей потрібні не лише IT-компаніям, а й іншим організаціям, оскільки бізнес зазнає цифрової трансформації. Frontend – це клієнтська частина програми, яка розробляється відповідно до готових дизайн-макетів і виконує роль сполучної ланки між користувачем та сервером. До фронтенд-розробки належить реалізація зовнішнього вигляду програмного забезпечення, елементів навігації, анімацій та іншого.

Що робить UX-дизайнерНапрямків усередині цієї професії багато. У другому – продумується зовнішній вигляд різних елементів.Працювати UX-дизайнер може практично у будь-якій сучасній IT-компанії, що займається розвитком веб-сервісів, ігор або програм. Не секрет, що роботодавці особливо цінують фахівців, які можуть виконувати одразу кілька завдань, у даному випадку – створювати і frontend, і backend-частини. Відповідно зарплата у них дещо вища, ніж у вузькоспрямованих розробників, а попит на ринку праці — вищий. Сфера відповідальності тестувальника – виявлення несправностей, багів ПЗ, допущених розробниками. Затребуваність цих фахівців важко оскаржити, адже кожний програмний продукт перед появою може пройти не одну ітерацію тестування, де виявляється вагома кількість багів.

Знайти репетитора для підготовки до НМТ (ЗНО) чи поточного вивчення дисциплін можна на сайті BUKI. Батькам варто подумати про кваліфікованого репетитора для дитини. Адже підготовка має бути якісною та супроводжуватися професійним педагогічним контролем. На кар’єрне зростання впливає рівень володіння технічною англійською, швидкість навчання новому, здібності у розробці математичних алгоритмів програм.

  • З часом ці технології лише розширюватимуться, тож ваша робота стане універсальною, а попит на неї не впаде.
  • Ми розглянемо найголовніші спеціальності, які будуть оптимальними для новачків та матимуть попит на ринку ІТ ще довгий час.
  • У цій статті ми поринемо у світ SMART-цілей та розглянемо, як програмісти можуть використовувати цей підхід для підвищення продуктивності та професійного розвитку.
  • Даний фахівець повинен мати чудове аналітичне мислення, володіти математичним апаратом (включаючи мат. статистику та мат. моделювання), знати програмування (Python, R) та бази даних (як реляційні, так і нереляційні).
  • Якщо все сказане не змусило вас передумати та відмовитися від технічного вишу, тоді перейдемо до більш конкретних кроків та дізнаємося, як стати айтішником.

З початку 2010-х років професія Data Scientist вважається однією з найбільш привабливих, високооплачуваних та перспективних в IT. Стабільність та гарні умови праці, можливість віддаленої роботи з будь-якої точки світу, де є інтернет, велика кількість ІТ-напрямків на вибір — ці та інші особливості стали затребуваними у багатьох українців. “Ми воюємо проти країни, яка чисельно переважає нас у десятки разів, і чий мобілізаційний ресурс набагато більший. І якщо раціонально мислити, ми не можемо перемогти в цій війні людськими ресурсами. Ми повинні удосконалювати нашу матеріально-технічну базу, людей, які мають різні навички”, – сказала Христина. “З власного досвіду можу сказати, що будь-яка цивільна спеціальність прикладна в армії.

Що Зараз Є Затребуваним

Незамінні під час створення ресурсоємного ПЗ, ігор, мікроконтролерів тощо. Тестувальників поділяють на два види — Manual QA Engineer та Automation QA Engineer. У цій статті ми розглянемо найголовніші спеціальності, які будуть оптимальними для новачків та матимуть попит на ринку ІТ ще довгий час. Престижність й затребуваність ІТ-фахівців на ринку праці беззаперечна. Проте не варто обирати дану професію тільки через популярність й високий дохід.

Бекенд розвивається паралельно з фронтендом, IT-ринок має багато відповідних пропозицій з гарними умовами праці, тому перспективність вивчення даного напрямку є очевидною. Відповідно до аналізу StackOverflow Developer Survey 2022 та 2021 років, а також аналізу індексів TIOBE та PYPL, ядро фронтенду — HTML, CSS та JavaScript — досі є затребуваним і використовується багатьма розробниками. Рейтинг TIOBE відрізняється від опитування StackOverflow — це пов’язано з різницею опорних точок цих аналітик.

Виходить, без QA ми мали б дуже недопрацьоване ПЗ, а виробник — провал продукту на ринку, падіння репутації та, ймовірно, навіть банкротство. IT-індустрія нарощує свої об’єми та потужності, а отже, зростає затребуваність і тих, хто має її захищати. Python в основному використовують разом із командною оболонкою Bash, маючи на меті спростити процеси розгортання ПЗ та автоматизувати різні завдання системного адміністрування (написання скриптів). Мобільне розроблення є відносно молодим, оскільки зародилося трохи більше двох десятків років тому. За цей час воно зазнало багатьох змін і сьогодні очолює одну з головних позицій в ІТ. При цьому напрацюваннями фахівців цієї сфери користується майже кожна людина — це не лише смартфони та планшети, а й фітнес-браслети, смарт годинники, електронні книги, складові “інтернету речей” та інші гаджети.

Галузь тісно пов’язана з програмуванням, але має уклін до створення апаратного забезпечення. Якщо програмісти створюють «розум» машини, то ви маєте створити фізичну основу, яка зробить його роботу можливою. Для створення апаратного забезпечення ви маєте розуміти виклики, що стоять перед програмістами, і навпаки. Коледжі та приватні заклади можуть одразу навчати за дуже вузькою спеціальністю, а можуть, як IT Step University, протягом двох курсів викладати «Комп’ютерні науки» загалом, а на третьому вже давати професію. Іншу модель навчання пропонує школа від Unit metropolis, де студенти навчаються переважно на практиці, ще й самостійно, без куратора. На лідерських позиціях, як і в минулі роки, залишаються Web, Enterprise та Mobile розроблення.

яку IT спеціалість обрати

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід’ємною частиною нашої епохи. Пам’ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер’єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. Але він не є вичерпним, адже в кожної компанії свій унікальний бізнес-процес, а деякі позиції досить рідко зустрічаються на ринку. Та й сама галузь настільки динамічна, що нерідко виникають нові професії. Є розробники, які створюють програмне забезпечення, є ті, хто пише embedded system – вбудовані системи.

Робота такого фахівця менш технічна, і полягає у збиранні, аналізі, інтерпретації та візуалізації результатів у вигляді звіту. Говорячи простими словами, сфера CyberSecurity відкриває багато можливостей, і тут кожен фахівець зможе знайти застосування своїм талантам. Щоб досягти успіху, вам знадобляться серйозні аналітичні здібності, уважність і стресостійкість. Якщо говорити про популярність фронту і бека, то потрібно сказати, що жоден інтерфейс користувача не існує сам по собі і потребує надійної серверної частини.

Product Owner володіє не тільки навичками бізнес-аналізу, але і вміє розставляти пріоритети (тобто вирішує, що потрібно робити в першу чергу, а що пізніше). Високий попит також відзначається у напрямках DevOps, хмарних технологіях, адмініструванні баз даних та QA. Якщо плануєте вступати до вишу, перегляньте список університетів, де організована підготовка айтішників. Аби вступити до них, вам знадобляться сертифікати ЗНО з української мови, математики та фізики (або іноземної мови). Аби допомогти зрозуміти абітурієнту, яку ІТ спеціальність обрати, зробимо коротке резюме всіх шести напрямків.

яку IT спеціалість обрати

Якщо ви закінчили факультет іноземних мов, і у вас гарна англійська, ця посада вам підійде. Не всі галузі IT однаково добре оплачуються, не на всіх фахівців попит однаково високий. Вивчивши нюанси, динаміку та мінливість ринку праці, можна ухвалити раціональне рішення. На відміну від Data Scientist, який орієнтується більше на прогноз, Data Analyst працює з готовими даними.

Також у вас є можливість стати Security Analyst або Risk Compliance Specialist, які відповідно займаються аналізом та ризиками. Ми проаналізували поточну ситуацію на ринку та відібрали список IT-професій, які точно будуть потрібні ще довгий час. Впевнені, що багатьом це допоможе підібрати для себе високооплачувану спеціальність з гарними кар’єрними перспективами, в якій справді захочеться розвиватись. Про те, що успіху у професії досягають люди, які розуміються на математиці, чули всі. Звісно, математичні здібності можуть виступити першим фільтром для відсіву охочих, але насправді вам не обійтися без логіки та розуміння принципів пошуку рішення.

Leave a Comment

Buy Premium Sarees Online

Get Special Offers & Discounts Now

Our Services

Follow us

Contact Us

Corporate Office: B 805 Naman Midtown, Senapati Bapat Marg, Dadar West, Mumbai, Maharashtra 400013

Copyright © 2024 | Yashamm

Design & Developed by Byvex Technologies